Університет ветеринарної медицини та фармації в Кошіце

Про університет 

Університет ветеринарної медицини та фармації в Кошице, заснований як Ветеринарний коледж, є єдиним закладом такого роду для університетської ветеринарної освіти та одним із двох для фармацевтичної освіти в Словацькій Республіці. Основним завданням університету є забезпечення додипломної та післядипломної ветеринарної та фармацевтичної освіти на основі творчих наукових досліджень у галузі ветеринарії та фармації. Він забезпечує високоякісну освіту з практичним застосуванням випускників на міжнародному рівні в галузі ветеринарної та фармацевтичної освіти в результаті власних наукових результатів. Він забезпечує якісну освіту, що базується на новітніх знаннях науки та творчої діяльності, підкріплена сучасним матеріально-технічним оснащенням.

Коротка історія  

За пропозицією Міністерства освіти 18 грудня 1939 р. було скликано нараду зацікавлених сторін створено ветеринарний факультет в складі Словацького університету. 

Зрештою пропозицію про створення ветеринарного училища не підтримали на тій підставі, що для держави вигідніше, якщо бажаючі навчатимуться за кордоном за державними стипендіями. 

Після закінчення Другої світової війни вдруге з’явилася пропозиція створити VŠV у Словаччині, а саме на думку Словацької ветеринарної палати в 1945 році. Палата висловила свою згоду залишити VŠV у Брно. 

У 1948 р. МВДр став начальником ветеринарного відділу колишньої Комісії сільського господарства та земельної реформи Самуель Адамат. Це був дуже важкий період для ветеринарної служби, адже тваринницьким фермам загрожували небезпечні захворювання. 

17 травня 1949 року Ладіслав Новомеський надіслав записку до Президії ЦК КСС, в якій благав за створення VŠV у Словаччині. 

21 травня 1949 р. Лако Новоміський вмовив JUDr. Мирослава Клементіса скликати нараду представників комісії сільського господарства та комісії освіти. Вони повинні розглянути, де VŠV буде більш доцільним розташуванням – у Братиславі чи Кошице, а також розглянути можливість зовнішніх викладачів з Брно.

Актом Словацької національної ради № 1 від 16 грудня 1949 було офіційно засновано Ветеринарний коледж у Кошице.

У 1952 році в структурі школи відбулися значні організаційні зміни, коли було скасовано незалежність ветеринарних коледжів у Брно та Кошице, і вони були приєднані як ветеринарні факультети до сільськогосподарських коледжів у Нітрі та Брно. 

1 вересня 1952 р. Університет прикладних наук у Кошице було об’єднано з факультетом Сільського господарства шкіл сільського господарства та лісівництва в Кошицях до Університету сільського господарства в Нітрі, а VŠV в Брно до Університету сільського господарства в Брно.

19 грудня 1968 року на своїй 29-й сесії Національні збори одноголосно схвалили урядовий проект закону про заснування Ветеринарного коледжу в Брно та Кошице. Закон набув чинності 1 вересня 1969 року.

У зв’язку з впровадженням нової акредитованої програми навчання фармації в 2006/2007 навчальному році університет подав запит на зміну назви школи на Університет ветеринарної медицини та фармації в Кошице.

Після схвалення Акредитаційної комісії Словацької Республіки та схвалення Академічного сенату UVL у Кошице, весь законодавчий процес завершила Національна рада Словацької Республіки, яка на своєму засіданні 1 грудня 2009 року затвердила нову назву – Університет ветеринарної медицини та фармації в Кошице – з 15 січня 2010 року.

Якість освіти 

UVLF в Кошице навчає експертів з найвищою освітою в галузі ветеринарії, харчової гігієни та фармації, і в першу чергу навчає випускників регульованим професіям ветеринара та фармацевта відповідно до директив Європейського парламенту та Ради 2005/36/EC та 2013/ 55/ЄС. UVLF у Кошицях є однофакультетським університетом, який наразі готує бакалаврів у навчальних програмах кінології, безпечності кормів та харчових продуктів, тваринництва та стосунків між людиною та тваринами та їх використання в каністерапії та іпотерапії, ветеринарів у навчальних програмах загальної ветеринарної медицини та гігієни харчування, магістра за програмами «Фармація та ринок» та «Якість харчових продуктів», забезпечує 14 навчальних програм третього рівня університетського навчання за внутрішньою та екстернатною формою та бере участь у навчанні в рамках Університету третього віку відповідно до концепції освіти впродовж життя у Словацькій Республіці у зв’язку з геронтологічною програмою ЮНЕСКО.

Університет розташований у закритому кампусі на вулиці Коменскего в Кошице. Він також включає спеціально побудовані об’єкти за межами кампусу, особливо спеціально побудований об’єкт для розведення тварин, риби та бджіл і хвороб у Рожановце та Центр кінної спорту у Кошице. Не менш важливим є університетське Шкільне сільськогосподарське підприємство.

 у Земплінській Тепліці, яка забезпечує практичне навчання.

Студентське життя 

Університет організовує дуже багато різноманітних акцій, пов’язаних, здебільшого, із покращенням флори і фауни Словаччини. Це, переважно, висаджування дерев у парках та лісах, очищення природного середовища від сміття, лекції з переробки пластику та сортування сміття. Також у студентів є цілорічна можливість ділитися своїми знаннями на різних семінар та отримувати цінну інформацію від колег про кінологію, іпотерапію, популяцію різних видів тварин, фармацевтичні новинки у світі ветеринарії та ін. Популярні також різного роду естафети, марафони і турніри, які, зазвичай, мають на меті благодійність. 

Гуртожиток і їдальня 

Ветеринарний факультет надає своїм студентам можливість проживання у студентських гуртожитках в місті Кошіце. Актуальні ціни та умови проживання вам повідомить наш менеджер при замовленні безкоштовної консультації. 

  • Безпечність кормів та харчових продуктів
  • Кінологія
  • Відносини людини-тварини та їх використання в терапії канісів та іпотерапії
  • Фармацевт( Навчання об’єднане: бакалаврат з магістратурою, термін навчання складає 5 років)
  • Загальна ветеринарна медицина ( Навчання обєднане: бакалаврат з магістратурою, термін навчання складає 6 років)
  • Гігієна харчування( Навчання об’єднане бакалаврат з магістратурою, термін навчання складає 6 років)

Питання-відповідь

Які університети найбільше користуються попитом в українських студентів?

Найпопулярніші ВНЗ у наших студентів з нашого досвіду це: Технічний університет в місті Кошіце, Університет Коменського в Братиславі, Технічний Університет в Братиславі та Пряшівський Університет в Пряшеві.

Які університети в Словаччині є безкоштовними для українців?

Абсолютно всі державні університети в Словаччині пропонують безкоштовне навчання на бакалавраті та магістратурі для українців, за умови, що воно проходить на державній, тобто словацькій, мові та при наявності правильно оформлених документів, чим і займається наша компанія.

Що потрібно для вступу в університет Словаччині?

Вам потрібно закінчити 11 класів навчання, знати чого ви хочете та обрати досвідчену компанію, яка вірно оформить, подасть ваші документи та буде повідомляти вас про кожен подальший крок. Якщо вступного іспиту на обраній вами спеціальності немає, то вам навіть не доведеться приїжджати в Словаччину до початку навчання у вересні, адже ми все зробимо за вас.