нострифікація в Словаччині

Нострифікація атестату диплому в Словаччині

Що таке нострифікація та навіщо вона потрібна?

Нострифікація – це необхідна складова процесу вступу в будь-який навчальний заклад закордоном, в Словаччину в тому числі. Її суть полягає у визнанні законної сили та легальності документу про будь-яку освіту на території іншої країни. Для кращого розуміння процитуємо уривок з заяви на нострифікацію диплому:

«Міністерство освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки, Центр визнання документів про освіту (SUDV) визнає документ про освіту (університетський диплом, свідоцтво про державні іспити та підтвердження присуджених наукових ступенів), виданий визнаним освітнім закладом. державна установа з метою продовження навчання та інших цілей, за винятком виконання регульованих професій як рівноцінних без порівняння змісту та обсягу (визнається лише ступінь освіти).»

Нострифікація яких документів може знадобитися?

  • Нострифікація свідоцтва про здобуття базової середньої освіти. Така нострифікація потрібна при вступі у гімназії чи коледжі після закінчення 9-го класу.
  • Нострифікація свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. Цей вид нострифікації потрібен для вступу в вищий навчальний заклад на території Словаччини після закінчення 11 класів для вступу на бакалаврат.
  • Нострифікація диплома молодшого спеціаліста. Таку нострифікацію потрібно виготовляти у разі закінчення спеціалізованого училища чи коледжу та при вступі на бакалавра.
  • Нострифікація диплома бакалавра, яка потрібна для вступу до університету Словаччини для здобуття ступеню магістра.
  • Нострифікація диплома магістра, який вступає на докторантуру та аспірантуру. Передбачає також захист наукової роботи.
  • Нострифікація документів певного наукового ступеню. Наприклад, з метою продовження наукової кар’єри.

Коли нострифікації з Міністерства недостатньо?

Нострифікація деяких спеціальностей окрім визнання документу Міністерством освіти молоді та спорту Словацької Республіки, вимагає також підтвердження кваліфікації на відповідній кафедрі (це не іспит). Це стосується насамперед технічних спеціальностей, наприклад, програміст; спортивних спеціальностей, наприклад викладач фізичної культури. Нострифікація диплому лікаря передбачає також складання іспиту, який підтвердить рівень вашої кваліфікації. Такий процес передбачає виготовлення нострифікації на Міністерстві і тільки після отримання даного документу – складання іспиту. Вартість іспиту, який підтверджує диплом лікаря складає ~ 800 євро за першу спробу, кожна наступна спроба коштує 50% від вартості першої.

Що включає в себе нострифікація?

Обробка документів включає в себе: апостилізацію, завірення копій на території Словацької Республіки, переклад в присяжного перекладача. В нашу ціну входить обробка документів, вчасна їх подача у потрібні установи, отримання нострифікації та її передача клієнту.

Нострифікація «навпаки» або легалізація диплому в Україні.

Щоб легалізувати диплом отриманий у Словаччині на території України Вам потрібно буде перекласти його у присяжного перекладча, апостилізувати та надати до обраного вишу, якщо ви бажаєте продовжити наукову кар’єру. Так само як в Словаччині, деякі спеціальності, наприклад, лікар можуть передбачати підтвердження здобутої кваліфікації.

Пакети та ціни*:

  • Нострифікація свідоцтва (атестату про закінчення 9-го або 11-го класу) 300 євро.
  • Нострифікація диплому (дипломів молодшого спеціаліста, бакалавра, магістра) 500 євро.
  • Нострифікація диплому про здобуття вищої освіти, що передбачає подальший іспит, реєстрація на іспит та супровід на іспит (медичний диплом) 700 євро.

*Різниця в цінах обумовлена кількістю сторінок кожного документа.

Навчання в Словаччині

Питання-відповідь

Які послуги надає компанія Slovak Education?

До складу наших послуг входять наступні: повний вступ в університети Словаччини, вступ школи та гімназії, виготовлення ВНЖ, нострифікація Вашого диплому на території Словаччини, оформлення приватного підприємця.

Чи потрібно оплачувати всю послугу відразу?

Ні, всі наші послуги оплачуються в 2 або 3 частинах, в залежності від виду. Це може бути завдаток і основний платіж або ж завдаток, другий платіж і останній платіж.

Як ми можемо бути впевненими у виконанні компанією замовленої послуги?

Наша компанія надає будь-яку послугу тільки після підписання договору, в якому чітко сформовані наші обов’язки, терміни виконання та суми, які ви нам сплатили чи зобов’язуєтесь сплатити.