Гімназія з поглибленим вивченням іспанської та словацької мови в Кошіце

Гімназія з поглибленим вивченням іспанської та словацької мови

Ця гімназія в Кошіце та за межами міста (і навіть Словаччини) відома та характеризується двомовною словацько-іспанською секцією, яка прийняла своїх перших учнів у вересні 1997 року. Двомовну секцію було створено на основі протоколу між словацькою початковою школою та початковою школою Королівства Іспанія. Також у школі почали викладати вчителі з Іспанії, які, крім іспанської, викладали іспанською мовою ще біологію, фізику, хімію та математику. У 2005/2006 навчальному році вперше створено клас з подовженим навчанням англійської мови. У цьому ж навчальному році відкрито вже два класи на 1 курсі двомовної секції. Ще однією зміною стало відкриття словацько-англійської двомовної секції у 2017/2018 навчальному році, в рамках якої було відкрито один клас п’ятирічного навчання. 

Зараз у школі щороку навчається майже 700 учнів у восьми класах класичного навчання, у десяти класах словацько-іспанського двомовного навчання та поки що у чотирьох класах словацько-англійського двомовного навчання. У школі у вільному доступі є: тренажерний зал, буфет, їдальня з кухнею, друкарня, студентське радіо, власна внутрішня телевізійна станція TOGY, релаксаційний центр обладнаний тренажерами, зони відпочинку в коридорах обладнані бібліотекою, більярдом, настільним футболом або столом для пінг-понгу.

Як і в більшості інших шкіл вступний іспит проходить зі словацької мови і літератури та математики. Цікавим є те, що для навчання у білінгвальній секції іспанська-словацька не вимагається знання іспанської мови. А от для того, щоб навчатися у секції англійська-словацька на вступному іспиті будуть також завдання із англійської мови. Наша компанія може надати зразки цих тестів за індивідуальним запитом та супроводити на іспит.

Навчання в Словаччині після 9 класу