Гімназія з поглибленим вивченням іноземних мов в Кошіце

Гімназія з поглибленим вивченням іноземних мов

Гімназія була заснована 1 вересня 1980 року рішенням Ради КНВ. Гімназію було засновано в приміщенні колишньої середньої школи у місті Кошіце за адресою Opatovská cesta. Фокус проекту поступово змінився із середньої школи на гімназію, що вимагало надання новозбудованого спеціального навчального обладнання та засобів навчання, а також делікатного вирішення кадрових проблем звільнених вчителів школи. Основне значення мало матеріальне та професійне забезпечення нової гімназії.

12 травня 1981 року приміщення школи було передано в користування. Воно складалося з фойє, сполучного коридору, гардеробу для учнів та нововідкритого хімічного павільйону зі спеціальною аудиторією, 2 лабораторіями, кабінетом і вагами. Ці нові кабінети були цілеспрямовано мебльовані та оснащені засобами навчання за дидактичною технікою. Перші випускники гімназії закінчили її у 1983/84 році. Разом з ними останні студенти колишньої середньої школи завершили 2-річне додаткове навчання соціальної та правової допомоги.

Наразі гімназія пропонує різні види навчання:

  • чотирирічне навчання – розширене навчання англійської мови або інформатики;
  • англійське білінгвальне навчання – п’ять років, німецьке білінгвальне навчання – п’ять років;
  • восьмирічне навчання – спрямоване на вивчення іноземних мов.

Гімназія пропонує вивчення англійської, німецької, іспанської та російської мов. Студенти мають можливість отримати міжнародні сертифікати DSD I та DSD II, які дають змогу навчатися та працювати в німецькомовних країнах. Також якісне викладання англійської та німецької мов здійснюють іноземні лектори. Учні мають багато можливостей бачити і пізнати світ. Викладачі школи організовують екскурсії по Європі та за її межами.

Запропоновано також короткострокові навчальні мовні перебування, під час яких студенти беруть безпосередню участь у навчальному процесі в іноземних школах (Лондон, Дублін). 

Вступний іспит у гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов передбачає завдання зі словацької мови та літератури і математики у тестовій формі або з короткою відповіддю. При вступі в гімназію після 9-го класу завдання складені на основі навчальних матеріалів з 6-го по 9-ий клас.

Ця гімназія надає можливість харчуватися в шкільній їдальні (вартість обіду становить 1.50 євро), а проживання забезпечено іншим приватним гуртожитком, ціни якого варіюються від 40 до 70 євро за місяць.

Навчання в Словаччині після 11 класу