Гімназія Тараса Шевченка в Пряшеві

Гімназія Тараса Шевченка в Пряшеві

Під одним заголовком – Об’єднана школа ім. Т. Шевченка – дві школи (початкова та гімназія), розташовані в спільній будівлі і керовані однією дирекцією з 2005 року. Чотирирічна гімназія почала свою «бурхливу» історію ще в 1936 році як Пряшівська російська гімназія. Зі школи у 1939/40 рр. цю назву було змінено на греко-католицьку руську гімназію. Однак, у період після Другої світової війни назву знову змінили на Державну російську гімназію. У 1956 р. гімназію приєднали до початкової школи, а згодом у 1957 р. її розмістили у спільному приміщенні. У 1957/58 навчальному році школа була перетворена в ІІІ ст. одинадцятирічну середню школу в Пряшеві, згодом у 1961 р. до середньої загальноосвітньої школи. Нарешті в 1969 році було створено гімназію з українською мовою навчання та початкову школу.

У 2021 році гімназія відзначила своє 85-річчя, а початкова школа – 65-річчя з дня заснування.

Організаційною складовою Об’єднаної школи ім. Т. Шевченка є Гімназія з українською мовою навчання. Це навчальний заклад для Русинів-Українців з цілого регіону, а також для іншої молоді з околиць, що цікавляться вивченням абетки. Основним завданням гімназії є надання учням повної середньої освіти та підготовка до навчання у ВНЗ. Акцент у викладанні в основному на іноземні мови. Окрім словацької та української мови, учні також вивчають англійську та одну іноземну мову на вибір (німецьку або російську), крім того, вивчають також інші предмети, визначені програмою Міністерства освіти Словацької Республіки для гімназій.

Навчання триває 4 роки і закінчується випускним іспитом. Учні складають словацьку та українську мови, а також одну іноземну мову та один факультативний предмет. Випускники гімназії навчаються у словацьких та закордонних університетах. В основному вони працюють юристами, перекладачами, дипломатами, працівниками культури тощо.

Вступні іспити складаються з двох профільних предметів: перший – математика, другий – мова (словацька/українська). Критерії прийому визначаються щорічно дирекцією школи та публікуються на веб-сайті школи, а також безпосередньо в школі. Представник нашої команди супроводжує студента на вступний іспит і бере на себе відповідальність за його проживання на період здачі вступного іспиту.

Учні школи Тараса Шевченка проживають у приватному гуртожитку, який знаходиться неподалік від навчального закладу. Ціни на проживання варіюються від 50 до 70 євро.

Освіта в Словаччині