Гімназія Мілана Растіслава Штефаника в Кошіце

Гімназія Мілана Растіслава Штефаника

Середня школа Мілана Растислава Штефаніка є однією з найстаріших середніх шкіл у східній Словаччині, до 1858 року це була єдина середня школа в Кошице, а до 1918 року – єдина класична середня школа в цьому місті. 

На додаток до існуючого 4-річного курсу середньої школи 1 вересня 1991 року була створена словацько-французька двомовна секція, орієнтована на викладання окремих природничих предметів французькою мовою, що суттєво вплинуло на подальший якісний розвиток школи. Це сталося на основі міжурядової угоди, укладеної тоді між Францією та Чехословаччиною. Таким чином двомовна секція поєднує дві культури, що дає можливість молодим людям багатогранніше пізнати життя та активізувати творчий розвиток власної особистості.

1 вересня 1998 року в школі розпочала роботу 8-річна гімназія з розширеним навчанням іноземних мов (французька, англійська, німецька та російська). 3 квітня 2000 року в присутності президента Рудольфа Шустера та посла Франції в Словаччині Ж. Е. Г. Вож’є школі було присвоєно почесне ім’я «Гімназія Мілана Растислава Штефаніка» в пам’ять про астронома, політика та військового Мілана Растислава Штефаніка. У 2016/2017 навчальному році в школі також була створена словацько-російська білінгвальна секція, зосереджена на викладанні окремих гуманітарних предметів російською мовою. 

Таким чином, навчання у гімназії можливе за наступними напрямками: білінгвальне французько-словацьке навчання, білінгвальне російсько-словацьке навчання, чотирирічна гімназія, восьмирічна гімназія. 

Для того, щоб вступити в школу необхідно скласти іспит зі словацької мови та літератури, математики та психотест, який визначить ваш розумовий розвиток та готовність до навчання. Важливим фактором впливу будуть також оцінки з профільних предметів, які ви отримували в попередній школі.  

У гімназії Мілана Растислава Штефаніка є їдальня, обід у якій Вам обійдеться у 1,50 євро. На відміну від деяких інших шкіл, які надають своїм студентам гуртожиток, тут ми зобов’язані організувати проживання самотужки. Це може бути гуртожиток іншої школи, якщо такий наявний або приватний гуртожиток.  

Наша команда супроводжує абітурієнта на складання іспиту, а також готує ВСІ потрібні документи. Нагадуємо, що у вартість наших послуг входять всі документи для навчання та отримання ВНЖ, повний супровід студента на всіх етапах, консультаційний супровід під час цілого першого року. НЕ входить обов’язковий медогляд на території Словаччини, проходження якого є умовою отримання посвідки на проживання.

Навчання в Словаччині