Економічний університет в Братиславі

Про Університет

Економічний університет в Братиславі є частиною європейського простору вищої освіти та спільного європейського дослідницького простору. У рамках цієї інтеграції його місія полягає в тому, щоб забезпечити високоякісну вищу освіту на всіх трьох рівнях вищої освіти в комплексі навчальних програм з економіки та менеджменту та окремих навчальних програм у галузі гуманітарних та інформаційних наук, розвивати знання на основі безкоштовних творчих наукових досліджень в галузі економіки, ІТ, гуманітарних і соціальних наук, тим самим сприяючи розвитку суспільства у Словаччині та в Європі.

Коротка історія університету

1940 – Створення приватної бізнес-школи

Перший університет такого типу в Словаччині. Його метою була підготовка фахівців для комерційної, промислової та банківської сфер.

1949 – Нова назва – Університет Економічних наук в Братиславі

1953 – Створення екстернату та дистанційного навчання

1953 – Створення факультету внутрішньої торгівлі та фінансів, факультету загальної економіки та факультету виробництва та економіки

1958 – Закриття факультету внутрішньої торгівлі та фінансів, факультету загальної економіки та факультету виробництва та економіки

1958 – Створення економічного факультету та факультету економіки промисловості

1959 -:Створення Інституту народногосподарського планування

1962 – Встановлення співпраці з Університетом економіки в Берліні та факультетом економіки Університету Мартіна Лютера в Галле-Веттенберзі

1966 – Початок студентської організації AIESEC в Університеті економіки в Братиславі

1977 – Зміна відокремленого робочого місця факультету бізнесу на факультет економіки обслуговування та туризму в Банській Бистриці

1989 – Падіння «залізної завіси»

Після цього в Словаччині почалися політичні, економічні та соціальні зміни, які вплинули на навчальні заклади, включно з ЕУ.

1991 – Запровадження п’ятирічного навчання

1992 – Відділ Економічного університету в Братиславі був розділений на Університет економіки в Братиславі та Університет економіки послуг і туризму в Банській Бистриці.

2000 – Створення факультету міжнародних відносин як шостого факультету ЄС у Братиславі

2001 – Акредитація навчальних програм – право присвоєння вчених звань доцента та професора

2008 – Відкриття конгрес-центру та бізнес-центру EU Auditorium у Братиславі

2010 – Створення факультету прикладних мов як сьомого факультету ЄС у Братиславі

2017 – 100000 випускників

2021 – Отримання престижної міжнародної акредитації AACSB 

Якість освіти

Економічний університет в Братиславі дотримується цінностей і принципів, закріплених у Великій Хартії Університету. Відповідно до зазначеного документа університет зокрема:

 • розвиває свою діяльність на принципах автономії, моральної та наукової незалежності від політики та поважає академічні свободи,
 • застосовує принцип невіддільності навчальної діяльності від науки та дослідження,
 • підтримує критичне мислення у творчій діяльності співробітників університету,
 • відкидає нетолерантність і підтримує діалог у всіх сферах діяльності університету,
 • застосовує та розвиває традиції та цінності демократії та європейського гуманізму,
 • розвиває традиції європейського діалогу та сприяє взаємодії між культурами,
 • поважає та застосовує принцип рівних можливостей.

Згідно зі своєю місією, принципами та цінностями, університет прагне сформувати студентів таким чином, щоб вони застосовували себе не лише як професійно освічені економісти, менеджери та інші експерти в соціально-економічній практиці, але й поводилися у своєму професійному та громадському житті відповідно до з цінностями, які університет визнає та підтримує.

Студентське життя

Економічний Університет надає безліч можливостей для розвитку своїх студентів. Це, наприклад, різні стажування (оплачувані і неоплачувані), конкурси та програми за обміном. Прямо зараз актуальна пропозиція від університету – програма по обміну студентами на 90 днів у Мальдівському народному університеті. Крім цікавих подорожей по світу, вас очікує не менш цікаве життя в столиці Словаччини. При чому, уваги заслуговують не тільки різноманітні наукові та дослідницькі центри, але й ресторани, галереї, виставки та нічні клуби( радимо відвідати вечірки організовані нашими співвітчизниками).

Гуртожитки

Економічний університет в Братиславі  надає можливість проживати в гуртожитку особам від 18-ти років. Тому, якщо ви неповнолітні, то на перший час доведеться шукати альтернативний варіант проживання (зазвичай студенти разом орендують житло на навчальний рік). Ціна квартири починається від 400 євро на місяць. Якщо ж ви повнолітня особа, то вам відчинить двері майже десяток різних гуртожитків Братислави (ціна від 80 до 100 євро на місяць).

Напрямки:

 • Економіка і право
 • Економічна журналістика і економічна теорія
 • Банківська справа, фінанси, інвестиція
 • Соціальний менеджмент і управління персоналом
 • Державна економіка
 • Страхова система
 • Регіональний розвиток і державне управління

Напрямки: Економічний Університет Братислава

 • Міжнародний бізнес
 • Бізнес в галузі туризму та послуг
 • Бізнес в торгівлі

Напрямки:

 • Економічна інформатика
 • Менеджмент
 • Бухгалтерський облік

Напрямки:

 • Економіка та управління бізнесом
 • Фінансовий менеджмент

Напрямки:

 • Міжнародні відносини в економіці

Напрямки:

 • Іноземні мови і міжкультурна комунікація

Напрямки:

 • Економіка та управління бізнесом
 • Бізнес на підприємстві

Питання-відповідь

Які університети найбільше користуються попитом в українських студентів?

Найпопулярніші ВНЗ у наших студентів з нашого досвіду це: Технічний університет в місті Кошіце, Університет Коменського в Братиславі, Технічний Університет в Братиславі та Пряшівський Університет в Пряшеві.

Які університети в Словаччині є безкоштовними для українців?

Абсолютно всі державні університети в Словаччині пропонують безкоштовне навчання на бакалавраті та магістратурі для українців, за умови, що воно проходить на державній, тобто словацькій, мові та при наявності правильно оформлених документів, чим і займається наша компанія.

Що потрібно для вступу в університет Словаччині?

Вам потрібно закінчити 11 класів навчання, знати чого ви хочете та обрати досвідчену компанію, яка вірно оформить, подасть ваші документи та буде повідомляти вас про кожен подальший крок. Якщо вступного іспиту на обраній вами спеціальності немає, то вам навіть не доведеться приїжджати в Словаччину до початку навчання у вересні, адже ми все зробимо за вас.