Терміни подачі документів у словацькі вузи

Терміни подачі документів у словацькі вузи

Вступна кампанія в Словаччині кардинально відрізняється від кампанії в Україні. Наприклад, подача документів в Україні розпочинається влітку, по закінченні навчального року та складання зовнішнього незалежного оцінювання. Процес вступу в Словаччині починається набагато раніше, інколи ще навіть під час першого семестру останнього навчального шкільного року. 

Важливо пам’ятати, що вступ в університети Словаччини набагато ширший процес, ніж в Україні, адже триває не тижні, а місяці. Необхідно встигнути подати заявку до університету до закінчення визначеного терміну, а решта документів готується і подається до ВНЗ по мірі їх готовності протягом наступних місяців, аж до початку самого навчання. Так як ми маємо на увазі ситуацію з абітурієнтами з України, то пакет документів досить великий, а також потребує ретельної підготовки, яка включає в себе переклади, апостилізацію, еквіваленції, нострифікацію а також багато іншого. 

Терміни на подачу заявки на вступ в університети Словаччини залежать від декількох факторів, наприклад, від виду спеціальності, а також від кола вступу, на яке ви приймаєте рішення подавати документи. Наприклад, якщо мова йде про творчі спеціальності (архітектура та дизайн, режисура, музичні спеціальності, театральний), то подача заявки відбувається до кінця листопада. Це обумовлено тим, що вони передбачають складання вступних творчих іспитів, часто навіть декілька турів. Існують також деякі спеціальності, терміни подачі на які закінчуються до кінця лютого (спортивний та медичний), вони так само потребують складання іспиту для вступу, але він вже не такий тривалий. 

Решта спеціальностей вимагають подачі документів до кінця березня (макс. квітня), якщо мова йде про перше коло вступу. Перше коло має значні переваги перед другим, адже дає вам більші шанси на вступ. Наприклад, можлива кількість прийнятих студентів у першому колі може бути 200 осіб, а в другому 40. Також подача документів навесні дає вам змогу отримати гуртожиток без перешкод, тобто потрапити у першу хвилю, коли місць достатньо всюди. 

Якщо ж з певних причин ви не встигли вирішити питання зі вступом у Словаччину до березня чи квітня, існує друге коло подачі заявок (в деяких університетах – до кінця червня, в деяких – до середини серпня). Це коло відкривають не всі університети, факультети чи спеціальності, а тільки ті, де залишилися вільні місця на навчання. Кожного року десятки наших студентів успішно вступають саме на друге коло, що свідчить про високі шанси вступу. Проте, різноманітність навчальних закладів та спеціальностей вже буде значно вужчою і доведеться обрати з того, що залишилося. 

Потрібно пам’ятати, що вся інформація, наведена вище, є загальною і може змінюватися з року в рік в залежності від різних обставин та ситуацій. Ви завжди зможете звернутися до нас за безкоштовною консультацією, щоб отримати відповідь на питання, які цікавлять саме вас.