Стипендія в Словаччині для іноземних студентів

Стипендія в Словаччині для іноземних студентів

Приємним бонусом до безкоштовного навчання та отримання диплому європейського зразка може стати стипендія. І університети Словаччини надають таку можливість не тільки для словацьких, але й закордонних студентів. В Словаччині існують різні види стипендій, де одні – нагорода за успішне навчання, а інші – фінансова підтримка від держави. Отже, основні види стипендій:

Cоціальна стипендія 

Соціальна стипендія може бути призначена студенту державного, приватного чи державного університету, який навчається за денною формою навчання, за програмою першого ступеня навчання (бакалаврські програми), за програмою другого ступеня навчання (магістерські та інженерні програми) або у комбінованих навчальних програмах першого та другого циклу (наприклад, загальна медицина). 

Стипендія є прямою соціальною підтримкою. (Непряма соціальна підтримка – це харчування та проживання з наданням державного внеску в університет).

Вирішальним для призначення соціальної стипендії є дохід студента та оцінюваних разом з ним осіб (якщо такі є).

Зазвичай цей вид стипендії призначається особам сиротам, особам з інвалідністю, вдовам або вдівцям. 

Ви не можете отримати таку стипендію, якщо:

  • Ви вже здобули освіту цього ступеню (неважливо коли чи в якій країні).
  • Ви перевищили стандартну тривалість навчання (тобто брали додаткові роки навчання)
  • У вас немає тривалого побиту в Словаччині.
  • Якщо Ви вже отримували стипендію на цього ступені навчання (наприклад Ви отримали стипендію на бакалаврському ступені в Технічному університеті в Кошіце, але подали заяву і в Пряшівському університеті в Пряшеві). 

Розмір такої стипендії вираховується індивідуально і може складати від 10 до 300 євро в місяць. 

Мотиваційна стипендія 

Що це таке?

Заохочувальні стипендії надають ВНЗ своїм студентам за рахунок субвенції з державного бюджету.

Мотиваційна стипендія призначається університетом за відмінне виконання навчальних обов’язків, досягнення відмінних результатів у навчальній, дослідницькій, дослідно-конструкторській, художній чи спортивній діяльності. Заохочувальна стипендія призначається не більш як 10 відсоткам студентів. Така стипендія може бути призначена будь-якому студенту університету, а також студентам заочної форми навчання та докторантам. Зокрема, умови, кому, в якому розмірі та на яких умовах університет призначає заохочувальну стипендію, регулюються стипендіальним положенням університету або факультету.

Як її отримати?

Заохочувальна стипендія зазвичай не вимагається і призначається університетом автоматично. Важливо знати, що заохочувальна стипендія призначається одноразово (на відміну від соціальної, яка виплачується щомісячно) і має мотивувати студента продовжувати успішне навчання. Розмір такої стипендії це завжди трьохзначне число, а значить ніколи не перевищить 1000 євро. Те, яку стипендію Вам виділять залежить від того, скільки студентів у вашому університеті (крім вас) її отримають, адже це можуть бути студенти тільки з найвищим середнім балом. В Словаччині ці межі можуть регулюватися університетом, але зазвичай це інтервал 1,5-1, де 1 – найвищий бал.