Чи можливо самому вступити в словацький ВНЗ

Чи можливо самому вступити в словацький ВНЗ

Ми часто чуємо питання чи можливо самому вступити в університет в Словаччині. Звичайно, що це можливо. Але потрібно розуміти, що вступ в вищий навчальний заклад закордоном значно відрізняється від процесу вступу в Україні. Адже університет приймає студента з іншої країни, з іншою системою освіти та іншими документами, і щоб правильно їх підготувати і подати потрібно вивчити чимало інформації та витратити чимало сил та грошей. Розглянемо декілька нюансів, які виникають під час подачі документів та до чого потрібно бути готовим. 

Мова 

Зазвичай абітурієнти, які тільки вступають на перший курс володіють словацькою мовою на початковому рівні, якого часто недостатньо для того, щоб відразу зрозуміти всю інформацію на 100% і зробити все так, як цього вимагають різні установи. Помилка на такому рівні може коштувати вам цілого року навчання, адже в Словаччині строгі дедлайни та вимоги до оформлення документів. 

Поїздки в Словаччину

Наші працівники починають роботу над вашими документами з моменту підписання договору, більшість з якої відбувається тут, в Словаччині. Ми робимо це за довіреністю, яку надає нам абітурієнт чи його батьки і таким чином вам взагалі не потрібно буде приїжджати сюди протягом року.  Якщо ж ви вирішили готувати документи самі, потрібно бути готовим що вам доведеться, як мінімум, 4-5 разів приїхати на територію Словаччини з абітурієнтом. А це завжди витрати на дорогу, час на перетин кордону, витрати на житло. 

Робота батьків 

Якщо мова йде про неповнолітнього абітурієнта, то майже завжди вам доведеться їздити з ним, що особливо важко, коли у вас ще є менші дітки або робота, з якої немає можливості відпроситися. Ми ж вирішуємо все з батьками в телефонному режимі, і якщо потрібно відвезти студента на вступний іспит, наприклад, робимо це без присутності батьків. 

Знання 

Звісно, щоб правильно оформити та підготувати всі документи потрібно чимало знань, які отримати, як виявляється, дуже нелегко. Наша компанія займається допомогою зі вступом в Словаччину вже 8 років і з кожним роком ми розуміємо, що знань нашої команди не буває ніколи достатньо. У якого перекладача краще перекласти, як потрапити на міністерство освіти, як записатися на міграційну поліцію, до коли потрібно принести той чи інший документ – все це тільки маленька частина питань, які у вас виникнуть. 

Наш досвід 

З нашого досвіду можемо впевнено сказати що 90% абітурієнтів, які обирають подавати документи в університет Словаччини самі на певному етапі шукають професіоналів, які дороблять їм документи. Хтось губиться ще на етапі нострифікації, бо не знає як її вірно підготувати та де її зробити, хтось на етапі отримання карти побуту, адже не може потрапити на міграційну поліцію або кожного разу не вистачає якогось документу, інші не правильно зарезервували кімнату в гуртожитку і залишилися на вулиці, а хтось тижнями не може розібратися з електронним студентським порталом. 

Тому ми завжди радими економити свої кошти, час та сили, обираючи компанію з досвідом, хорошими відгуками та демократичною ціною.