Що потрібно для вступу в Словаччину?

Що потрібно для вступу в Словаччину

Умови вступу в університети Словаччини для українців не надто відрізняються від умов для словацьких студентів. Проте, оформлення документів вимагає визначених знань та можливостей. Адже, зважаючи на те, що ВНЗ приймає студентів з іншої країни, з іншою системою освіти, оцінюванням та мовою, адміністрація має мати на руках документацію вже підлаштовану під систему Словаччини. Розглянемо основні пункти, які зазвичай цікавлять наших абітурієнтів при вступі в університети Словаччини.

Оцінки 

Багатьох цікавить те, чи важливий середній бал в атестаті та результати складання ЗНО. Отже, це залежить від того, які умови вступу в обраний вами університет. Якщо ви вступаєте на підставі вступного іспиту, то набагато важливішим буде саме цей результат, ніж ваші оцінки. Якщо ж ви подаєте документи на спеціальність, де немає вступного іспиту, то рейтинг буде створений на підставі середнього балу кожного студенту і тут чим вищий ваш бал, тим більше шансів вступити. Проте, є спеціальності, де настільки велика кількість можливих прийнятих студентів, що можна вступити навіть із відносно низьким середнім балом (наприклад 5 із 12).

Мова 

Мова – ще одне питання, яке бентежить наших студентів. Чи потрібно мати сертифікат, що підтверджує ваш рівень словацької мови? Ні. Майже жоден університет в Словаччині не вимагає від абітурієнтів наявність сертифікату про рівень словацької мови. Знання мови – це в першу чергу ваша впевненість у собі на території Словаччини. Адже, можливо, при вступі буде коротка співбесіда, де потрібно буде, як мінімум розповісти про себе та ваші очікування від навчання або ж вступний іспит, де теж потрібно буде розуміти питання тесту. Навіть коли немає ні співбесіди ні іспиту, знання мови на початковому рівні полегшить вам адаптацію в Словаччині. 

Іспити 

Вступний іспит в університет залежить від спеціальності, яку ви обрали. Предмети, які потрібно буде скласти залежать від вашого профілю. Наприклад, що вступити на медичний факультет, потрібно скласти тест із хімії та біології, а на технічний напрямок – математику. У разі наявності вступного іспиту наш співробітник супроводжує вас на нього, щоб допомогти зорієнтуватися, пояснити у разі питань, допомогти з житлом та дорогою. 

Документи 

В будь-якому разі найважливішим в успішному вступі є правильне оформлення документів та їх вчасне подання у потрібні структури. Підготовка документів – це багатоетапний і складний процес, який вимагає багато часу, фізичних і моральних сил та, звісно, знань. Завдяки нашому досвіду та злагодженій роботі команди ми займаємося вашими документами відповідально, надійно та вчасно.