Як поступити в коледж в Словаччині?

Як поступити в коледж в Словаччині?

Система освіти Словацької республіки дозволяє школярам після закінчення 9-го класу поступати в гімназії чи коледжі. Різниця між ними наступна:

  1. Гімназія зазвичай об’єднана зі школою та передбачає вивчення шкільних предметів більш поглиблено. Класи в гімназії можуть бути поділені за напрямком навчання, наприклад, гуманітарний напрямок, математичний або навіть природничий. Навчання у гімназії в Словаччині зазвичай триває 4 роки. По закінченню останнього класу гімназисти складають випускний іспит (maturita) та отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту.
  2. Коледж відрізняється від гімназії тим, що це абсолютно відокремлена структура. Коледжі, як правило, поділяються за різними сферами фахами, наприклад, технічні коледжі, творчі (дизайн), готельно-ресторанні, будівельні, медичні тощо.

Умови вступу в коледж

  1. Більшість коледжів (технічні, готельно-ресторанні, будівельні) приймають студентів на підставі свідоцтва про закінчення 9-ти класів та вступного іспиту. Такий іспит складається із питань зі словацької мови та літератури, а також математики. Потрібно подолати вступний поріг та набрати чим більше вірний відповідей. Коледж створює рейтинг з балами всіх абітурієнтів та приймає ту кількість студентів, яка була заявлена.
  2. Деякі коледжі (медичні, музичні, дизайнерські) вимагають не тільки складання класичних вступних іспитів, але й профільних предметів. Наприклад, в медичному коледжі потрібно також виконати тест з хімії та біології. У дизайнерському коледжі вас очікуватиме образотворчий художній іспит, а в музичному коледжі – музичний іспит, відповідно.

Найпопулярніший коледж Словаччини для українських студентів

Одним із найпопулярніших коледжів для вступу наших студентів є готельно-ресторанний коледж в Пряшеві. З огляду на декілька причин: у коледжа є  власний гуртожиток для своїх студентів, тому проблем із поселенням не виникає; 100% наших абітурієнтів успішно поступали в готельно-ресторанний коледж на різні спеціальності; найбільшою перевагою є дуальне навчання, яке означає поєднання практики з теорією. У цього коледжа є підписаний договір з деякими ресторанами та готелями на території Словаччини, де студенти проходять практику ще з першого курсу та навіть отримають мінімальну зарплатню. Погодьтеся, це неабиякий плюс, коли такі молоді студенти заробляють кошти на різні власні потреби.