Як поступити в Словаччину після 9-го класу?

Як поступити в Словаччину після 9-го класу?

Наша компанія допомагає зі вступом не тільки у вищі навчальні заклади Словаччини, але й середні, що включає в себе: школи, гімназії, коледжі. Система середньої освіти в Словаччині складається з основної школи (1-9 клас) та з середньої школи, яка може бути гімназією або профільною середньою школою. Навчання в середній профільній школі може тривати 3, 4 або навіть 5 років, тоді коли навчання в гімназії завжди триває 4 роки. 

Як поступити в школу в Словаччині? 

Поступлення в школу в Словаччині дуже схоже на поступлення в університет, але, звичайно, є деякі відмінності. Всі гімназії та профільні школи вимагають складання вступного іспиту за шкільною програмою останніх років (7-9) клас. Іспит проходить із математики та словацької мови та літератури. З нашого досвіду, різні школи вимагають різний рівень знань і як наслідок, є школи, куди вступає 100% наших абітурієнтів, є школи з 50% ймовірністю вступу, а є й такі, куди потрапити досить важко. Наша компанія обов’язково супроводжує абітурієнта на вступ, якщо він офлайн. 

На що звернути увагу при виборі школи?

Звичайно, існує багато факторів, на які батьки та учні звертають увагу при виборі школи в Словаччині, але ми радимо сконцентруватися на декількох головних. По-перше, варто запитати в нас статистику вступу в ту чи іншу школу, адже з успішним поступленням в деякі школи ми можемо допомогти. По-друге, вибір залежить від того, чи хтось з батьків проживає в Словаччині чи школяр буде проживати сам. Адже не всі школи надають можливість проживати у гуртожитку, і у випадку, якщо хтось з батьків не проживає в Словаччині, виникнуть труднощі з проживанням. По-третє, звісно, варто відштовхуватися від вашої мети –  хочете ви отримати звичайну середню освіту чи закінчити школу за визначеним профілем і мати змогу працювати без закінчення університету?

Чи обов’язково вчитись 4 роки в середній школі в Словаччині, що вступити в університет?

Ні, це залежить від вашого погляду на те, скільки має тривати отримання повної середньої освіти. Деякі наші школярі з задоволенням вчаться за «словацькими» правилами 3, 4 або 5 років і не поспішають зі вступом в університет. Деякі ж хочуть мати право поступати у вищий навчальний заклад Словаччини в 17-18 років, так як це відбувається і в Україні. На консультації ми зможемо пояснити як це відбувається.

Як відбувається легалізація проживання та перебування неповнолітнього в Словаччині?

У випадку, якщо жоден із батьків не проживає в Словаччині, представник нашої компанії стає офіційним представником дитини на території Словаччини згідно довіреності, підписаної батьками. Таким чином, довірена особа несе відповідальність за дитину і має право вирішувати всі питання та нюанси, які виникають в школі чи гуртожитку від імені школяра. Це може бути, наприклад, дозвіл на екскурсію, записка про пропуск уроків, записка про те, що школяр буде відсутній в гуртожитку на вихідних, бо хоче з’їздити додому тощо.