Скільки коштує навчання студента в Словаччині?

Скільки коштує навчання студента в Словаччині?

Вартість навчання

Однією із найбільших переваг навчання в Словаччині є саме безкоштовне навчання в середніх і вищих навчальних закладах. У Словаччині не існує відомих нам в Україні «контрактна» і «безкоштовна форма» навчання. Адже навчання в державних університетах безкоштовне як для словацьких студентів, так і для українських. Головною умовою є те, що навчання повинне проходити на словацькій( державній) мові. Деякі університети (де немає вступного іспиту) влаштовують коротку співбесіду (3-5 хв) при вступі в університет, щоб запевнитися, що ви володієте словацькою хоча б на початковому рівні. 

Альтернативні варіанти 

Також є варіант навчання в приватних університетах, де вже, звісно, платне навчання (близько 1500 євро в рік), але це все одно не звільняє вас від вивчення мови. Платне навчання в Словаччині і на англійській мові, але ця послуга майже не користується попитом, так як словацька мова неважка для засвоєння. Більше того, університети в праві не відкривати групи навчання на англійській мові, якщо не назбиралась потрібна кількість студентів, а це переважно студенти з ERASMUS+.

Вартість проживання 

Окрім навчання, вас, звісно, чекатимуть й інші витрати, наприклад, проживання. Ціни на проживання в Словаччині залежать від міста, де ви навчаєтесь. Як правило, чим менше місто, тим дешевші гуртожитки. Є також і різні класи гуртожитків, які визначаються наступним: кількість спальних місць в кімнаті, кількість кімнат в блоці, наявність ванни та туалету в блоці, наявність кухні та кількість кімнат, на які вона розрахована, якість меблів в кімнаті, наявність чи відсутність техніки і т.д. Так, наприклад, проживання в Братиславі у гуртожитку готельного класу коштуватиме 116 євро на місяць (це найдорожчий варіант гуртожитку), а проживання в гуртожитку нижчого класу обійдеться вам у 60 євро на місяць. У Кошіце, наприклад, гуртожиток нормального класу коштує 75 євро на місяць.

Альтернативний варіант

Альтернативою гуртожитку є квартира. Правду кажучи, мало наших студентів обирають цей варіант, адже він дорожчий і часто не такий зручний як гуртожиток (знаходиться далеко від університету, немає зручного автобусного сполучення з навчальними корпусами і т.д.) Але, тим не менш, такий варіант має місце бути і ціни на проживання в квартирах стартують з 350-400 і до 800 євро в місяць. Ця ціна може бути поділена, наприклад, між трьома студентами за згодою власника квартири та при наявності достатньої кількості кімнат і спальних місць.

Вартість харчування

Багатьох батьків та абітурієнтів цікавить також питання цін в на продукти та харчування в Словаччині. Більшість студентів харчуються в їдальні, де вони мають знижку 50% на всі страви. Зазвичай їдальня знаходиться при гуртожитку та пропонує сніданок-обід-вечерю або тільки обід-вечерю. Ціна на шкільне харчування близько 5-ти євро за триразове харчування в день. Ціна на одноразове харчування в університетському гуртожитку в середньому 3 євро. Їдальня завжди пропонує 5-6 страв на вибір, включаючи вегетаріанські та безглютенові страви, які ви можете замовити наперед на цілий тиждень або на деякі дні. Якщо ж ви вирішите готувати вдома або в гуртожитку, то ціни на продукти в магазинах вас приємно здивують, особливо на акційні товари.