Де краще навчатися в Польщі чи Словаччині?

Де краще навчатися в Польщі чи Словаччині?

Польща і Словаччина – сусіди України і дежави, куди практикують їхати навчатися все більше наших абітурієнтів. Є ще, звичайно, Чехія, але вона далеко, Угорщина, але мало хто може освоїти угорську мову, Румунія, але самі розумієте. Отже, найбільшою популярністю користуються все-таки перші дві. І Словаччина і Польща можуть похвалитися задовільним рівнем життя, хорошими заробітними платами та низьким рівнем безробіття. Але різниця, звичайно, є. Для тих, хто зараз на роздоріжжі куди поступити в Європі ми підготували короткий екскурс по спільному і відмінному.

Що спільного в освіті Словаччини і Польщі?

  1. І в Словаччині, і в Польщі навчання на державній мові є безкоштовним.
  2. В обох країнах університети пропонують дворівневе навчання – бакалаврат і магістратуру.
  3. І в Словаччині і в Польщі студенти мають можливість брати участь в програмах навчаннях по обміну, по типу Erasmus+.
  4. В Словаччині, так само як і в Польщі, у вас є можливість отримувати стипендію за умови високих досягнень у навчанні.

Що відмінного у навчанні в Словаччині та навчанні в Польщі?

  1. В Словаччині ви отримуєте студентський ВНЖ відразу на весь період навчання, тобто, якщо ви навчаєтеся на бакалавраті, то отримуєте посвідку на проживання на 3 роки. При цьому виготовлення карти побуту займає до місяця. В Польщі ви отримуєте посвідку на проживання спочатку тільки на 15 місяців, після чого вам потрібно буде її продовжувати. Крім цього, міграційна поліція заявляє про те, що термін виготовлення карти – до 3 місяців.
  2. Для безкоштовного навчання українців в Словаччині єдиною умовою є те, що ви будете навчатися на державній мові (та при умові наявності вступного іспиту складете його). Для безкоштовного навчання українців в Польщі вам потрібно мати «карту поляка», яка підтверджує те, що у вашому роді були корінні поляки. В іншому випадку, навчання для вас буде платним.
  3. Навчання на англійській мові в Словаччині набагато доступніше, ніж в Польщі та коливається у визначених рамках. У польських університетах ціна за навчання іноземною мовою може сягати космічних чисел.
  4. ВСІ державні університети Словаччини видають дипломи які котируються на території всього Євросоюзу, без виключення. Польща ж не може похвалитися тим самим. Деякі дипломи польських ВНЗ дійсні лише на території самої держави.

Наш висновок

Звичайно, обирати куди вступати – справа тільки абітурієнта та його батьків, але виходячи з нашого досвіду та опираючись на факти, приведені в цій статті можемо вас запевнити, що рівень навчання в поєднанні з доступними цінами Словаччини – найкраще комбо в цілій Європі. В Словаччину достатньо легко поступити, реально вчитися на словацькій мові (звичайно, що потрібно прикладати зусиль), а по закінченню ваше поле можливостей для реалізації охоплюватиме всю Європу.