Як обрати компанію зі вступу в Словаччину?

ІНТЕРВЬЮ із засновником SLOVAK EDUCATION – Іваном. Відкриваємо закулісся вступу в Словаччину. Що корисно знати та на що звернути увагу, коли обираєш компанію зі вступу в Словаччину? Цікаве про SLOVAK EDUCATION

Як давно У вас компанія зі вступу в Словаччину?

Так, щоб грунтовно і офіційно, то 2022 рік – 7-ий рік. Перед цим, будучи ще студентом Пряшівського Університету я допомагав деяким компаніям.

Як взагалі виникла ідея почати серйозно займатися допомогою зі вступом?

Колись, коли я вступав в Пряшівський Університет, мої батьки заплатили за вступ суму з трьома 0, а по приїзду все довелося робити самому: доїжджати, шукати гуртожиток, поселятись, оформляти карту тимчасового проживання (побут), їхати на медогляд і т.д. По факту за цю суму була тільки подана заявка в університет та зроблена нострифікація. По секрету скажу, що коли почалося навчання, то я місяць відвідував чужі пари, бо не міг розібратися, куди мені йти, який в мене розклад, а спитати, попросту, не було в кого. Тоді я зрозумів – за цю суму можна працювати набагато краще та надавати набагато більший і якісніший спектр послуг. Поступово я обріс своєю командою- людьми, на яких можна покластися і яким я довіряю.

Вступ у Словаччину зараз і тоді, коли вступали ви різняться?

Звичайно! Це ж небо і земля. Зараз ми організовуємо навіть перетин кордон у супроводі кураторів, тут по приїзду заселяємо у вже зарезервовані індивідуально кімнати, водимо на екскурсію містом і факультетом, вчимо як користуватися транспортом, налаштовуємо студентські портали і вчимо ними користуватися, допомагаємо знайти аудиторію (а з цим у першого курсу завжди проблеми), йдемо в поліцію, їдемо разом на медогляд і багато багато іншого.

Що, на вашу думку, відрізняє компанію Slovak Education від інших компаній зі вступу?

Тут дуже просто – в нашу ціну входить все, а не тільки основні документи, як у інших. Починаючи від того, що ми самі оплачуємо всі переклади документів, виготовлення студентського ISIC, а це не безкоштовно, безкоштовно відкриваємо рахунок в банку і за власний рахунок виготовляємо довідку з банку і багато іншого. Студенти самі оплачують тільки медогляд, який необхідний для отримання ВНЖ в Словаччині. При цьому ми завжди намагаємося утримувати ціну, яка б була доступною клієнтам, конкурентоспроможною, а підняття ціни – це дуже важливий і відповідальний крок для нас, на який ми йдемо, коли дійсно без цього ніяк. Зараз, з 2023 року ми вперше підіймаємо ціну і анонсували це вже зараз, у вересні, щоб у людей була можливість скористатися ще старою вартістю.

З чого починається співпраця?

З консультації. Інколи цей процес займає місяці, допоки ми підберемо той самий університет, місто, факультет, спеціальність. Підбираємо згідно вашого запиту: столиця чи маленьке місто, які спеціальності вас цікавлять, на які умови вступу ви погоджуєтесь: з іспитом, співбесідою чи просто на основі оцінок. Тут зазначу, що у разі наявності іспиту, ми супроводжуємо на нього. 

Коли варто звернутися до вас, якщо ми хочемо вступити в Словаччину?

Чим раніше – тим краще. Завжди добре, коли є час у запасі, більше того, краще вступити на перше коло вступу, адже тоді більше місць і ймовірність вступити дуже висока.

Чи можливо вступити самотужки, без допомоги організацій зі вступу?

Можливо звичайно. Але це дуже затратний процес, потрібно буде багато разів приїжджати сюди, платити за дорогу, житло, тим більше, якщо ви не хочете, щоб ваша дитина сама заселялася, проходила медогляд, йшла на поліцію, то вам доведеться провести з нею тут місяць, мінімум. Більше того, потрібно знати стіііільки нюансів, повязаних з освітньою системою Словаччини, різними установами  і інстанціями. Я вже стільки працюю в цьому, маю свою компанію зі вступу в Словаччину і все рівно досі вчусь. 

Що найважче у ваші роботі?

Ноша відповідальності, звичайно. Як би я не хотів драматизувати, але у наших руках долі маленьких людей. Завжди хвилюємося за них, як за власних дітей. Не дай Бог, у когось щось болить, у когось поганий сусід в кімнаті гуртожитку, у когось загроза відрахування – я як тато ходжу вирішувати ці всі нюанси, щоб всі були задоволені і спокійні. 

Що найприємніше у вашій роботі?

Вдячність. І коли я бачу фото з вже дипломами чи будь-які інші досягнення «своїх дітей». Ось це не може не радувати, коли люди, які приїжджають сюди натхненні, змотивовані, перспективні, готові вчитися і рухатися вперед. І я відчуваю нашу причасність до їх успіхів. 

Що найбільше дратує? 

Дзвінки вночі (жартує). Насправді, халатність. Я завжди намагаюся донести своїм студентам, що наш з ними вступ – це співпраця і від них також очікується зосередженість, відповідальність, уважність і старання. Як мінімум, коли я оголошую перелік документів, щоб податися на поліцію, то потрібно 10 раз перевірити, а не приходити без паспорту. Ех, знали б ви скільки раз я чув «Ой, а паспорт я забув в гуртожитку». Відповідно, цей процес з цим студентом я змушений проходити окремо і збивається вся система моєї  роботи і затягуються інші кроки, але, змушений відмітити, що навіть в таких випадках ми йдемо назустріч і ніколи не залишаємо нікого робити будь-що самотужки.

Дайте декілька порад для абітурієнтів.

Відповідальність, уважність, здорова сепарація від попереднього, шкільного, життя і батьків, мотивація, інтегрування в культуру, звичаї, норми і правила Словаччини. Важливо розуміти, що по приїзду в іншу країну, чим швидше ви зрозумієте, що це не Україна і не школа, тут є свої правила, закони, своя мова, тим легше пройде адаптація і тим швидше ви відчуєте себе у «своїй тарілці». 

Як полегшити адаптацію ?

Не сидіти в кімнаті гуртожитку, ходити гуляти, бути активними на парах, не соромитися своєї вимови (словаки дійсно цінують, коли ви намагаєтеся розмовляти їх мовою, навіть, якщо з помилками), спілкуватися не тільки з українцями, але й з місцевими, брати участь у житті університету. Зазвичай, коли я зустрічаю своїх студентів першокурсників у другому семестрі, то вони вже вільно спілкуються і чудово орієнтуються в системі університету та у місті, де вони проживають.

Як вас вистачає на всі міста? Ви ж організовуєте вступ у всі міста Словаччини?

За кожним містом закріплений куратор, який відповідальний тільки за це місто. Тим не менш, всі процеси контролюю я, я завжди на зв’язку і з батьками з усіх міст, і з студентами і з кураторами нашої компанії зі вступу, відповідно.

Яка освіта у вас?

Я закінчив Пряшівський Університет Факультет менеджменту, а точніше спеціальність ľudske zdroje (управління персоналом). 

Чому саме Пряшів? 

Хоча моя родина живе в Братиславі і я мав неодноразово можливість переїхати туди, завжди Пряшів був ближче мені до душі. Я сам з невеликого міста Ужгород, тому, можливо, мені найкомфортніше тут – де я маю знайомства, які так необхідні у моїй професії, і взагалі, можу впевнено сказати, що Пряшів – найзатишніший куточок Словаччини. Але тут кожному своє, Кошіце і Братислава також дуже комфортні для проживання.