Університет Павла Йозефа Шафарика – перлина академічної Словаччини!

Кошіце – друге за величиною місто в Словаччині, а університет Павла Йозефа Шафарика по праву вважається найкращим із ВНЗ Словаччини (згідно даних рейтингу QS 2022).

Університет Шафарика один із найстаровинніших навчальних закладів (і будов) Словаччини. Короткий екскурс в історію: Університет заснований у 1657 році та керований єзуїтами; у 1773 через відміну єзуїтського управління перейшов під керівництво держави; у 1777 через зміни в освітніх порядках Угорського Королівства втратив статус Університету. Натомість став Кошицькою королівською академією (де вивчалось тільки право), яка зупинила діяльність після утворення Чехословаччини. Після цього Кошіце на короткий час втратив статус академ-міста.

Сьогоднішній університет імені Павла Йозефа Шафарика (Univerzita Pavla Jozefa Safárika v Košiciach) офіційно був зараєстрований згідно освітніх норм і вимог Чехословаччини у 1959. Спочтаку він та був об’єднаний із Педагогічним факультетом у Прешові. Поступово університет обріс тими факультетами, які запропоновані нам зараз, а у 1996-му році Пряшівський Університет у Пряшеві та Університет Павла Йозефа Шафарика стали окремими ВНЗ Словаччини.

Територія університету Павла Йозефа Шафаріка складається з декількох корпусів, ботанічого саду, університетської бібліотеки, центру інформаційних та комунікаційних технологій, гуртожитків, їдальні, а також центру підртимки студентських проектів.

До речі, тут потрібно відзначити, що їдальня по інтер’єру і стравам нагадує швидше кафе хорошого рівня, але не по цінам:)

Міні-екскурсія корпуосм університету Павла Йозефа Шафарика в Кошіце